با مصرف روزانه گل محمدی خشک غنچه موهای خود را پر پشت کنید

اگر بگوییم این گل محمدی خشک غنچه برای چشم و دل ما عزیز است، اشتباه نمی کنیم.

گل سرخ ریتم قلب را تنظیم می کند، ماده تشکیل دهنده آن سیانیدین-3-O-β-گلوکوزید نشان داده است که تأثیر بسیار مفیدی بر سیستم قلبی عروقی دارد و یک عنصر عالی در آماده سازی برای درمان بیماری های چشمی، از جمله ورم ملتحمه و بیماری های دژنراتیو است.

و همچنین در بهبودی پس از جراحی آب مروارید. همیشه در طب آیورودا برای التهاب و عفونت چشم استفاده شده است. برای دیابتی ها بسیار مفید است زیرا سطح انسولین خون را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و با کاهش جذب کربوهیدرات ها در روده از افزایش قند خون واکنشی جلوگیری می کند.

گل محمدی

تحقیقات اخیر به این نتیجه شگفت انگیز رسیده است که عصاره این گل رز دارای اثر ضد اچ آی وی است: کامفرول و گلیکوزیدهای آن در برابر ویروس اچ آی وی اثر قوی دارند و از عفونت جلوگیری می کنند.

گلاب دمشق در برابر میکروب ها
و اینجاست که ارزشمندترین eروزا داماسینا
سه گونه Rosa damascena (رز گل رز صورتی) R. centifolia (رز کلبه ای صورتی روشن) و R. alba (رز کلبه ای سفید) عمدتاً در تولید روغن گل رز (عطار گل رز) و عصاره گل رز استفاده می شود، در حالی که گل رز مدرن.

ارقام (مانند هیبریدهای چای به دست آمده از تلاقی رزهای چای و رزهای رمونتانت) منحصراً برای صنایع گلکاری و نهالستان کشت می شوند.